در آستانه ششمین سالگرد عروج ملکوتی جانبازشهید سردار شهریار چارستاد
چاپ PDF

جمعه 04 مرداد 1398 ساعت 08:53 administrator
سردار شهید شهریار چارستاد که بر اثر عوارض شیمیایی به جا مانده از دوران دفاع مقدس، به شهادت رسید در دوم مردادماه سال 1392بر روی دستان مردم مومن و ولایتمدار جهرم تشییع و در گلزار شهدای رضوان به خاک سپرده شد.
سردار چارستاد دارای 80 ماه حضور در جنگ تحمیلی، فعالیت در 10 عملیات و 6 بار مجروحیت بود که در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه دچار عارضه شیمیایی شد.
این سردار شهید در منصب‌های مختلفی از جمله فرمانده لشکر عملیاتی 19 فجر، فرمانده تیپ امام سجاد(ع) کازرون، معاونت طرح و عملیات لشکر المهدی(عج) جهرم در دوران دفاع مقدس، جانشین تیپ 33 المهدی(عج) بعد از جنگ، مسئول عملیات سپاه ناحیه جهرم، فرمانده سپاه قیر و کارزین، مسئول بازرسی سپاه فجر استان فارس و همچنین مسئولیت‌های دیگری در سپاه فجر استان فارس فعالیت داشته است.
این سردار رشید اسلام علاوه بر منصب‌های فوق، با شروع جنگ تحمیلی در قالب رزمنده به همراه لشکر 33 المهدی (عج) در کنار همرزمان شهیدش همچون سردار شهید حاج علی اکبر رحمانیان و سردار شهید خلیل مطهرنیا به جبهه های حق علیه باطل شتافت و در این راه نیز متحمل جراحت‌های شدید شد، که در نهایت به درجه رفیع جانبازی نائل آمد. در همین ایام، برادر کوچک‌ترش فرشاد نیز به درجه رفیع شهادت نائل شد.
وی با شروع مبارزات علیه رژیم منحوس پهلوی و در پی زعامت و رهبری عالم ربانی حضرت آیت الله سید حسین آیت اللهی در جهرم، در مبارزات علیه آن رژیم شرکت کرد که از فعالیت‌های به یاد ماندنی این جانباز شهید، مبارزه با فتنه خوانین فیروزآباد بود که کارنامه موفقی در این رابطه از خود به جای گذاشت..
روحش شاد ویادش گرامی باد.
 

بهار ، پاییز ، تابستان در یک عکس
چاپ PDF

جمعه 21 تیر 1398 ساعت 17:31 administrator

در قاب اين تصوير سه فصل را مي توان ديد از يک درخت مرکبات در جهرم

.

 

آخرین به روز رسانی ( جمعه 21 تیر 1398 ساعت 17:34 )
 

لن تنالوا البرَّ حتی تنفقوا مما تحبون
چاپ PDF

جمعه 21 تیر 1398 ساعت 17:28 administrator
شنبه ۱۳۹۸/۴/۸ توفیقی فرا روی شد تا تشییع جنازه شهیدی والامقام، کمترین را به گل زار شهدای فردوس بکشاند.
همه آمده بودند: زن و مرد ، پپر و جوان،روحانی ،کسبه،دولتی و غیر دولتی ، مسؤول و غيرمسؤول درس خوانده و ناخوانده ، رزمندگان دوران دفاع مقدس،خانواده ی معزز شهدا ، ایثارگران،جانبازان،آزادگان سرافراز و درنهایت مردمی که درآن هوای گرم به پاس قدر دانی از سرباز دین و وطن، شهید سید محمود موسوی نژاد تابوتی را بر شانه هایشان روان ساختند و به پایش ، اشک ها جاری نمودند که اگر چه قطعه استخوان و پلاکی از آن،بیش نبود، به مانند نگین و عتیقه ای بر آن جلوه ای خاص داده بود و من در کناراین رود خروشان به نظاره بودم که ناگاه دوستی بزرگ وار در گوشم نجوا نمود که :
سخن عشق نه آن است که آید به زبان
ساقیا می دِه و کوتاه کن این گفت وشِنُفت
و این ملاقات و گفت و گوی کوتاه با استاد حسن زارع در آن شلوغی و ازدحام، سوژه ی این مَقال گردید و یادی از شهیدان که در قهقهه ی مستانه ی خویش" عِند ربهم یُرزفونند."
هر جا عشق و محبت، خود نمایی کند،عقل در می ماند و چه غیر ممکن هایی که ممکن می سازد.
 

بیعت مردم جهرم با رهبر معظم انقلاب در سال 68
چاپ PDF

جمعه 21 تیر 1398 ساعت 17:21 administrator

بیعت مردم جهرم با رهبر معظم انقلاب در سال 68

 

 

آخرین به روز رسانی ( جمعه 21 تیر 1398 ساعت 17:24 )
 

دیدار و بیعت اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب
چاپ PDF

جمعه 21 تیر 1398 ساعت 17:17 administrator
حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به استقلال ملت ایران در تصمیم گیری و انتخاب راه و سرنوشت خود فرمودند: امروز شاید ملت سرفراز ایران تنها ملتی باشد که از هیچ قدرت خارجی فرمان نمی برد و برای آینده اش تصمیم می گیرد.
رهبر انقلاب این مطلب را امروز در جمع کثیری از اقشار مختلف امت حزب ا... جهرم و بخش های تابعه، کاشان، فریمان، سرخس و احمد آباد، نکاء‌، بوشهر، بندر دیلم و نیز خواهران عزادار بندر گناوه که جهت اعلام بیعت با رهبر و ولی امر مسلمین به تهران آمده اند اظهار داشتند.
در این دیدار که با ابراز احساسات پرشور حاضرین و سردادن شعارهای «ما همه سرباز توایم خامنه ای - گوش به فرمان توایم خامنه ای» و «اطاعت از خامنه ای اطاعت از امام است،» همراه بودابتدا گروه سرود بسیج دانش آموزی کازرون در فراق امام عزیز امت اسلام سرود ویژه ای را اجرا کرد و سپس حجةالاسلام والمسلمین آیت الهی امام جمعه جهرم طی سخنان کوتاهی عروج ملکوتی رهبر فقید جهان اسلام را به محضر حضرت آیةا... خامنه ای تسلیت گفت و طی مراسم ویژه ای مراتب بیعت دیدار کنندگان با ایشان را اعلام داشت.
آنگاه رهبر مسلمین جهان متقابلاً ارتحال جانسوز امام امت را به حاضران تسلیت گفتند و طی بیانات مبسوطی ضمن تمجید از وفاداری و فداکاری ملت مسلمان و با ایمان ایران نسبت به اسلام و امام فرمودند: عمل صالح یک ملت با تقوا و با ایمان می تواند عزت و استقلال او را تامین کند و امروز شاید در میان ملل جهان ملتی مانند ملت مستقل ایران که از هیچ قدرت خارجی فرمان نمی برد و خودش تصمیم می گیرد و راه خود را انتخاب می کند یافت نشود.
ایشان از ایران به عنوان یکی از نادرترین کشورهای جهان که دارای زمینه های فراوان عمران و آبادانی است نام بردند و افزودند: اگر ما دو برابر امروز نیز جمعیت داشته باشیم می توانیم بدون کمترین نیازی به دیگران خود را اداره کنیم و یکی از اهداف تحمیل جنگ هشت ساله بر کشور ما این بود که در راه پرداختن به احیاء زمینه های عمران کشور تاخیر بیافتد.
رهبر انقلاب اسلامی با بیان بی ثمر بودن فشارهای استکبار جهانی، بر زنده بودن، لیاقت و رشد ملت مسلمان کشورمان تأکید کردند و افزودند:
 
« ابتدا قبلی 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 7 از 174

آخرین اخبار

RSS سایت

feed-image خوراک RSS

شهیدان اشراق جهرمی