خبر

خاکریز خاطرات
چاپ PDF

چهارشنبه 13 شهریور 1398 ساعت 20:32 administrator
مداحی در جبهه
هنگام عزاداری امام حسین (ع)و روزهای تاسوعا و عاشورا ،مداحی ها رنگ و بوی متفاوتی داشت.
در این ایام مداحی ها مضامینی برگرفته از عاشورا و جانفشانی ها در جبهه ها داشت.
سبک سیاق مداحی در طول دفاع مقدس منحصر به فرد بود .  سبک های سنتی بسیار زیبا و جانسوز که در نهایت  با روحیه دادن به رزمندگان  منجر به حماسه آفرینی می شد.
اما  امروز سبک های مداحی  متفاوت شده است و متاسفانه به دل نمی نشیند
سال 1365 در منطقه ایلام در ایام محرم رزمندگان گردان ابوذر از گروهان ها  پرچم به دست و به صورت سینه زنی‌ به سمت نمازخانه گردان  حرکت می  کردند که صحنه بسیار زیبایی رقم می خورد.
محرم در جبهه حال و هوای خاصی داشت زیرا در جبهه در زمان عملیات و در منطقه رزم و جهاد به طور طبیعی حال و هوای عاشورا و حماسه عاشورا وجود داشت و وقتی این حال و هوا با ایام محرم یکی می شد صحنه ها و لحظات غیر قابل توصیفی را رقم می زد.
ای کاش مداحان امروز یادشان باشد ، آن روزها که آن فداکاری ها و ایثارها انجام شده  و رزمندگان مقاومت کردند و در این راه شهید شدند چگونه عزاداری می کردند و با همان سبک و سیاق، عزاداری یاد شهدا را زنده نگه دارند!!!
راوی : مسعود فرشیدنیا
 

کاریکاتوریست جهرمی؛ نفر اول جشنواره ملی کارتون و کاریکاتور اصفهان
چاپ PDF

چهارشنبه 13 شهریور 1398 ساعت 20:30 administrator

کاریکاتوریست جهرمی مقام اول وتندیس جشنواره ملی کارتون و ترافیکاتور اصفهان را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از جهرم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان گفت: 80 کاریکاتوریست از تمامی نقاط ایران با ارسال بیش از 200 اثر  به جشنواره ملی کارتون و کاریکاتور اصفهان (ترافیکاتور) در سه بخش " کلاه ایمنی _ سرزندگی " ، "نه به خودرو تک سرنشین" و اصفهان شهر دوچرخه ها"  با هم به رقابت پرداختند که در بخش  " کلاه ایمنی _ سرزندگی " این جشنواره ، محمدحسین اکبری کاریکاتوریست جهرمی مقام اول وتندیس این جشنواره ملی را به دست آورد.

نعمت اللهی افزود: مقام دوم  این بخش از جشنواره نیز به مطهره ناسخیان از اصفهان رسید و محمودرضا صنعتی و امید سلامی هر  دو  از اصفهان مشترکا سوم‌ شدند.

گفتنی است: این هنرمند جهرمی پیش از این نیز در جشنواره های  متعدد ملی و بین المللی موفق به کسب عناوین مختلف شده بود.


 

اردوی جهادی کانون بسیج هنرمندان جهرم در محله سنگ جوغنی
چاپ PDF

چهارشنبه 13 شهریور 1398 ساعت 20:28 administrator

پانزده نفر از اعضای گروه جهادی شهید عبدالرضا مصلی نژاد از کانون بسیج هنرمندان شهرستان جهرم، در اردویی یک روزه در محله کمتر برخوردار سنگ جوغنی، به فعالیتهایی همچون آموزش خلاقیت نقاشی، طراحی چهره، چرم دوزی، سفره آرایی، خوشنویسی و .. پرداختند.

 

 

فرارسیدن مام محرم ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان
چاپ PDF

چهارشنبه 13 شهریور 1398 ساعت 20:15 administrator

فرارسیدن مام محرم ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و سالگرد شهادت شهدای عصر عاشورای جهرم تسلیت باد.


 

اهدای نشان فتح از طرف فرماندهی کل قوا و رهبر معظم انقلاب
چاپ PDF

چهارشنبه 13 شهریور 1398 ساعت 20:13 administrator

اهدای نشان فتح از طرف فرماندهی کل قوا و رهبر معظم انقلاب به سردار حسینی فرمانده مقتدر تیپ نیرو مخصوص 33 المهدی «عج» به پاس ،رشادتها و پیروزیهای تیپ 33 المهدی (عج) در دفاع از حرم اهل بیت عصمت وطهارت «ع»
این افتخار ارزشمند را به ایشان و تمام دلاور مردان یگان همیشه پیروز المهدی  « عج» تبریک عرض میکنیم، انشااله همیشه پیروز و سر بلند باشید. 
« ابتدا قبلی 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 2 از 167

آخرین اخبار

RSS سایت

feed-image خوراک RSS

شهیدان اشراق جهرمی