خبر

دیدار با استاد حبیب اللهی
چاپ PDF

جمعه 03 خرداد 1398 ساعت 18:54 administrator
دیدار حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر مدبر نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه مکرم جهرم، حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد حضوری مدیر حوزه علمیه جهرم، حضرت حجت الاسلام والمسلمین دست داده رئیس دفتر امام جمعه جهرم و مجید رضا جهان مهین مدیر مرکز جهرم شناسی با حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدکاظم حبیب اللهی جهرمی
آخرین به روز رسانی در جمعه 03 خرداد 1398 ساعت 19:04
 

جهرم در حماسه خرمشهر
چاپ PDF

جمعه 03 خرداد 1398 ساعت 18:53 administrator
به قلم دکتر مسعود فرشیدنیا
سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهردر تاریخ معاصر ما به عنوان روز مقاومت،ایثار و پیروزی نام گذاری شده است.
این روز پرافتخار و باشکوه و اشک شوقی که ملت ایران بابت آن ریختند، هیچگاه از اذهان ایرانیانی که این واقعه را در زمان خود لمس کردند، فراموش و پاک نخواهد شد.
در ثبت این حماسه بزرگ و افتخارآمیز که بر تارک تاریخ ایران زمین می درخشد، رزمندگان زیادی رشادت و جانفشانی به خرج دادند که در این میان نقش رزمندگان استان فارس و به ویژه شهرستان‌ دارالمومنین جهرم در جبهه های حق علیه باطل قابل توجه بوده است.
از جمله عملیات هایی که دهها هزار نفر از رزمندگان استان فارس در آن حضور داشتند، عملیات های، ثامن الائمه،طریق القدس ،فتح المبین،رمضان،محرم،والفجرمقدماتی، والفجر۱ . ۲ . ۴. ۸ و ۱۰ ،خیبر، بدر ، کربلای ۴ و ۵،نصر۴ ... و بیت المقدس بود که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد.
در این عملیات ها مردم شهرستان جهرم هزار دویست شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند که از شهدای شاخص آن می توان به سرداران بزرگ همچون شهید خلیل مطهرنیا ،حاج علی اکبر رحمانیان، ابراهیم ایل، علی ناظم پور و بسیاری از شهدای دیگر اشاره کرد.
عملیات بیت المقدس نقطه عطفی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس است که از دهم اردیبهشت شروع و بعد از بیست و سه روز در سوم خرداد منجر به فتح خرمشهر از دست بیگانگان شد.
شهرستان جهرم در عملیات بیت المقدس شهدای شاخصی تقدیم انقلاب کرد .
رزمندگان این شهرستان با سایر رزمندگان در عملیات بیت المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد ، حضور پر رنگ و درخشانی داشتند و توانستند با پشتوانه رهبری و توکل بر خدا حماسه ای بزرگ خلق کنند.
در این عملیات بیست هزار نفر از نیروهای دشمن به اسارت گرفته شدند و شانزده هزار نفر نیز کشته شدند. این موفقیت زمانی برای ملت ایران حاصل شد که عراق بیست ماه بود که در این منطقه انواع موانع از جمله میدان مین و خاک ریزهای متعد... ایجاد کرده بود.
رزمندگان شهرستان جهرم نیز در عملیات بیت المقدس و ثبت این حماسه عظیم سهیم بوده و بخش قابل توجهی از شهدای استان شامل چهل دو شهید مربوط به عملیات بیت المقدس از این شهرستان می باشد.
امروز اگر امنیت بر میهن عزیز ما حکمفرما است و دشمن به خود اجازه تجاوز نمی دهد مدیون حماسه شهدا و ایثارگران می باشد . امید که با گرامیداشت یاد آنها سعی کنیم تا ارزش های  اسلامی و دستاورد دفاع مقدس به نسل جوان منتقل شود.
 

مروری بر آثار نویسنده برگزیده چند دوره دفاع مقدس
چاپ PDF

چهارشنبه 01 خرداد 1398 ساعت 21:26 administrator 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 01 خرداد 1398 ساعت 21:31
 

تقدیر و تجلیل از حضرت استاد مهدی شب زنده دار
چاپ PDF

چهارشنبه 01 خرداد 1398 ساعت 20:49 administrator

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 01 خرداد 1398 ساعت 21:32
 

سخنرانی در ماه مبارک رمضان در جهرم
چاپ PDF

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 ساعت 15:38 administrator

 

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه 01 خرداد 1398 ساعت 21:32
 
« ابتدا قبلی 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 9 از 167

آخرین اخبار

RSS سایت

feed-image خوراک RSS

شهیدان اشراق جهرمی