خبر

در محضر شهدای فرهنگی
چاپ PDF

جمعه 14 تیر 1398 ساعت 17:10 administrator
در روستای تادوان خفر از توابع شهرستان جهرم به عنوان آموزگار در مدرسه‌ی ابتدایی مشغول به کار گردید. در دوران انقلاب مخالفت خود را با نظام شاهنشاهی با پایین آوردن عکس شاه در کلاس ادامه داد که همین امر باعث گردید ژاندارمری منطقه او را بازداشت کند  .در تشکل مردمی تحت عنوان جوانان انقلابی حضور فعال داشت و اعلامیه‌های امام خمینی را در شبکه‌های کشوری پخش می‌کرد.
او در محله‌ی مسجد نو  که یکی از کانون‌های مبارزاتی محسوب می‌شد.  از مبارزان اصلی این محله بود و نقش مؤثر در برپایی تظاهرات مردمی علیه رژیم داشت.
پس از شروع جنگ تحمیلی به جبهه اعزام شد وسیزده روز بعد در جاده‌ی شادگان ماهشهر به همراه شهید عبدالعلی پوست پسند در اثر ترکش خمپاره در تاریخ چهارم دی ماه 1359 که مصادف با اربعین حسینی و نیز همزمان با روز تولدش بود به دیدار حضرت دوست شتافتند.
هدیه به معلم شهید عبدالکریم رضایی از شهدای مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جهرم صلوات .
منبع : مسعود فرشیدنیا ، جاودان های مدرسه ، انتشارات بونیز ، 1394،

 

نگاهی به کتاب «جهرم همچنان یک دارالمومنین است» تالیف مجیدرضا جهان مهین جهرمی
چاپ PDF

سه شنبه 04 تیر 1398 ساعت 19:22 administrator


 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 04 تیر 1398 ساعت 19:35
 

نوزدهمین سالگرد امام جمعه فقید جهرم
چاپ PDF

سه شنبه 04 تیر 1398 ساعت 19:15 administrator

 

شناسایی هویت پیکر مطهر ۳ شهید تاه تفحص شده جهرمی +مشخصات
چاپ PDF

سه شنبه 04 تیر 1398 ساعت 19:12 administrator
فرمانده سپاه ناحیه جهرم از شناسایی هویت پیکر مطهر سه شهید تازه تفحص شده این شهرستان خبر داد.
غلام‌رضا توکل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: پیکر طیبه و نورانی شهدای تازه تفحص شده، «مرتضی فیروزی‌فرد»، «سیدمحمود موسوی‌نژاد» و «کرامت‌الله کاتبی» شناسایی شد.
وی افزود: این شهدای گرانقدر متعلق به شهرستان جهرم و اعزامی از لشکر المهدی(عج) هستند که در عملیات اخیر تفحص توسط تیم تفحص کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شدند.
فرمانده سپاه ناحیه جهرم بیان کرد: شهید مرتضی فیروزی‌فرد، فرزند محمدحسن، متولد 25 شهریور 1345 است که 23 فروردین 61 و در سن 20 سالگی در عملیات والفجریک و در منطقه عملیاتی فکه به فیض رفیع شهادت نائل شد.
وی ادامه داد: شهید کرامت‌الله کاتبی، فرزند عباس، متولد 17 مرداد 1343 بوده که در جریان عملیات بیت‌المقدس در تاریخ 10 اردیبهشت 61 و در حالی که تنها 22 سال از بهار زندگی‌اش گذشته بود در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.
توکل اضافه کرد: شهید سیدمحمود موسوی‌نژاد، فرزند سیدمحمدعلی و متولد 10 دی ماه 1344 بوده که در تاریخ 10 اردیبهشت ماه 1361 در سن 17 سالگی و در جریان عملیات بیت‌المقدس در منطقه عملیاتی فکه به همزمان شهیدش پیوست.
وی بیان کرد: دو نفر از این شهیدان بسیجی و یک نفر نیز پاسدار بوده است.
فرمانده سپاه ناحیه جهرم با تبریک و تسلیت به خانواده این شهدای دفاع مقدس و مردم شهرستان جهرم گفت: زمان تشییع این سه شهید دفاع مقدس به زودی اعلام می‌شود.

 

ماجرای مکاشفه عجیب پیرامون ۱۵ خرداد ۴۲.
چاپ PDF

يكشنبه 02 تیر 1398 ساعت 05:19 administrator
حاجی زاهد  مصافحه نمیکنم فرزندان ما را در قم کشتند.
حاجی مصطفی زاهد  را  اهالی مسجد آیت الله حق شناس جهرم خوب می‌شناسند  اگر هم جوان‌ترها نشناسند بزرگترهایشان بخوبی می‌توانند برایشان از او و ارادتش به امام حسین (ع) بگویند
کمتر کسی از اهالی محلات اطراف مسجد یافت میشود که بر سر سفره اطعام ظهر تاسوعا و یا ظهر عاشورا همراه با سینه زنان حسینی ننشسته باشد .
تا خودش در قید حیات بود مدیریت  و طبخ غذا را در گرما و سرمای طاقت فرسای جهرم به عهده می‌گرفت و آنچنان غذایی به عزاداران حسینی می داد که طعم آن زبانزد خاص و عام بود
او از دسترنج حلال و طیب خودبه افتخار میزبانی میهمانان حسینی  نایل آمده بود و بعدها نیز فرزندانش این مقام نوکری امام حسین را حفظ کردند .
حاج مصطفی سحرگاهان درب مسجد آیت‌الله حق شناس را می‌گشود به عبادت قیام میکرد تا نمازگزاران وارد شوند و نماز جماعت را اقامه نمایند .
آن روز مثل همیشه کلید را در قفل چرخاند در را باز کرد وارد شبستان مسجد شد اما باورانه چشمش به قامت استواری افتاد که پشت یکی از ستونهای مسجد مشغول نماز است چند گامی جلو رفت اما ابهت و عظمت مولا که حالا به دلش لرزه انداخته بود یارای قدم برداشتن بیشتر را از او گرفته بود نماز که تمام شد سلام کرد جواب شنید خود را به مولا رساند خواست مصافحه کند که نجوای آسمانی او در گوشش پیچید حاجی زاهد امروز  مصافحه نمیکنم فرزندان ما را در قم کشتند و صاحب نجوا از دیدگانشان غایب می شود .
ماجرای مکاشفه را که با مرحوم آیت الله حق شناس در میان می‌گذارد متحیر میشوند ولی پس از چند ساعت آیت الله حق شناس حاج زاهد را به حضور میخوانند و میفرمایند حاجی از قم خبر رسیده که طلاب را در مدرسه فیضیه به شهادت رساندند و این ماجرا در ۱۵ خرداد ۴۲ اتفاق افتاده است .
نقل از فرزندان در قید حیات مرحوم حاج مصطفی زاهد جهرمی
 
« ابتدا قبلی 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 بعدی انتها »

صفحه 3 از 162

آخرین اخبار

RSS سایت

feed-image خوراک RSS

شهیدان اشراق جهرمی