انتشار کتاب های الاربعینیات و مجموعه دو جلدی رسائل عقلی علامه شمس الدین محمد خفری توسط بنیاد فارس شناسی جهت همایش ملی علامه خفری
چاپ PDF

دوشنبه 21 اسفند 1396 ساعت 21:51 administrator

کتاب  های الاربعینیات و مجموعه دو جلدی  رسائل عقلی علامه شمس الدین محمد خفری در شمارگان 1000جلد  توسط بنیاد فارس شناسی جهت همایش ملی علامه خفری چاپ و منتشر گردید.

 

 

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما از جهرم، دکتر منصور طبیعی مدیر عامل بنیاد فارس شناسی گفت:

یکی از مهمترین وظایف بنیاد فارس شناسی، شناسایی و شناساندن مفاخر و بزرگان فارس می باشد و علامه خفری نیز یکی از مهمترین اندیشمندان و بزرگان فارس می باشد در این رابطه تصمیم گرفته شد که این همایش برگزار بشود و در طول یک سال و نیم، با همکاری و همیاری نهادهای مختلف  به ویژه خود مسئولین شهر خفر و مسئولین شهر جهرم این برنامه برگزار شد. بنابراین، این همایش در واقع از یک سو مرتبط با یک شخصیت می باشد و بزرگداشت مفاخر است که بزرگداشت مفاخر، بزرگداشت فرهنگ و ادب و هنر و عرفان و فلسفه و کلام هست که در همه اینها خود علامه خفری بسیار صاحب نظر بوده است.

دکتر طبیعی اظهار کرد:  برای این همایش از یک سو تلاش شد که مجموعه رسائل عقلی علامه شمس الدین محمد خفری جمع آوری بشود و دوباره مورد تصحیح قرار بگیرد و در دو مجلد توسط بنیاد فارس شناسی چاپ شد و همچنین کتاب اربعینیات اثر علامه خفری هم که شامل یکصد و بیست حدیث درباره حضرت علی (علیه السلام) و ائمه معصومین (علیهم السلام) که ترجمه شده است توسط بنیاد فارس شناسی چاپ شد و در همایش علامه خفری در اختیار علاقه مندان قرار گرفت. این استاد دانشگاه ابراز امیدواری کرد که با کمک همه دوستان بتوانیم در این مسیر بزرگداشت مفاخر واندیشمندان گذشته و حال حرکت کنیم و همانطوری که عرض کردم جزو وظایف و در واقع تکالیفی است که ما به عنوان بنیاد فارس شناسی بر عهده داریم.

آخرین به روز رسانی در دوشنبه 21 اسفند 1396 ساعت 21:53

آخرین اخبار

RSS سایت

شهیدان اشراق جهرمی