پیام حضرت آیت الله ایمانی به مناسبت مراسم نکوداشت فقیهی از بیت شریف آیت اللهی ،حضرت آیت الله سید فخر الدین آیت اللهی دادور (قدس سره)
چاپ PDF

سه شنبه 04 خرداد 1395 ساعت 21:57 administrator

بسم الله الرحمن الرحیم

يَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَالَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ

شریف ترین اهل بهشت عالمان ربانی هستند که یک نظر کردن بر ایشان از عبادت یک سال برتر است و خواب ایشان از عبادت جاهلان بهتر. درک محضر و مجلس فقیه آشنای با قرآن و سنت نبوی و علوی، راه نجات از هول ها و خواری ها و دشواری ها و پشیمانی های روز قیامت است و پذیرفتن سخن عالمان وارسته، نشانه اخلاص به دین و تکذیبش، نشانه نفاق شمرده می شود.

 

مرحوم آیت الله حاج سید فخر الدین آیت اللهی دادور (قدس سره) یکی از ستارگان درخشان هدایت برای مردمان دیار جهرم و جنوب بودند که تلاش و زحمات فراوان برای گسترش باورها و اعتقادات دینی مردم داشتند. با اینکه ایشان از تنی چند از مراجع و آیات عظام اجازه اجتهاد داشتند، به شهر جهرم هجرت کردند و به تبلیغ و تدریس و تربیت طلاب علوم دینی اشتغال یافتند و مدرسه حضرت ولی عصر (عج) را احداث نمودند. ایشان در زمان فعالیت بهائیان در جهرم به نقد آنان و دفاع از اسلام پرداخت و با مبارزات خویش محله‌ی مصلی را تا حدود زیادی از شر وجود آنان پاک نمود.

در امر تبلیغ و ارشاد مومنین جهد فراوان می نمود و منبر و جماعت شان مشتاقان فراوان یافته بود و مسجد مصلی تداعی کننده نماز جماعت با شکوه ایشان است. ایشان فقیهی مردم دار و پدری دلسوز بودند که در تشییع مومنین شرکت و به نیازمندان و مستمندان کمک می نمودند.

این مرد الهی سند افتخارو سابقه درخشان مردم متدین و ولایتمدار جهرم است و سرانجام در روز بیست و هفتم آذرماه هفتاد و چهار برابر با بیست و پنجم رجب هزار و چهارصد و شانزده همزمان با سالروز شهادت امام کاظم علیه السلام  دعوت حق را لبّیک گفته و به دیار باقی شتافت و در مسجد محل اقامه جماعت خود مسجد مصلای جهرم دفن گردیده است.

این مرد الهی که از دودمان رسالت و از بیت علم و تقوی و فقاهت و مبارزه با استعمار و  استبداد در طول تاریخ بود یعنی از بیت مرحوم آیت الله العظمی حاج سید عبدالحسین لاری دزفولی، همواره در ادامه راه اجداد بزرگوارش تلاش مجدانه و مخلصانه مبذول داشت.

اینجانب که سال های متمادی با معظم له آشنا بودم از تواضع، صفای نفس و اخلاص درعمل که سیره اجداد طاهرینش بود، بهره ها بردم. بزرگداشت او را که توسط جمعی از مومنین و ارادتمندان به محضرش برپا شده، گرامی می دارم و بدین وسیله دوام توفیق فرزند برومندشان حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی دادور آیت اللهی را از خدای متعال مسالت دارم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

اسدالله ایمانی

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 04 خرداد 1395 ساعت 22:01

آخرین اخبار

RSS سایت

شهیدان اشراق جهرمی