تصاویر و گزارش نخستین جلسه هیات موسس مرکز جهرم شناسی
چاپ PDF

دوشنبه 29 آذر 1389 ساعت 18:36 administrator

 

 

 

باسمه تعالي 

گزارش اولین جلسه هیأت مؤسس مرکز جهرم شناسی

اولین جلسه هیأت مؤسس (امناء) مرکز جهرم شناسی در روز دوشنبه مورخ 29/9/1389 رأس ساعت 10 صبح در محل مرکز جهرم شناسی با حضور تمامی اعضاء برگزار شد. در ابتدای جلسه بعد از قرائت قرآن مجید، سرپرست مرکز جهرم شناسی آقای مجید رضا جهان مهین گزارشی از کارهای انجام گرفته پس از ابلاغ حکم خود را به اعضاء اعلام کردند و اضافه نمودند که آغاز به کار مجدد مرکز به همت مسئولین محترم شهرستان جهرم به خصوص امام جمعۀ محترم جهرم، نماینده پرتلاش شهرستان جهرم، فرماندار معزز شهرستان جهرم، شهردار و اعضای محترم شهر جهرم انجام شده است و حکم رسمی مرکز نیز توسط ریاست محترم بنیادفارس شناسی جناب آقای دکتر علی اکبر صفی پور در تاریخ 8/8/1389 صادر شده است. وی همچنین از جهرمی هایی که قبلاً درباره جهرم قلم و قدم زده اند و کارکرده اند از جمله شادروان استاد جلال طوفان، شادروان حسین حقایق جهرمی، دکتر محمد کریم اشراق، دکتر ناصر کرمی و... تجلیل نمودند و همچنین اشاره ای به فعالیت های مرکز در سال های 1381 الی 1384 قبل از تعطیل شدن آن نمودند و از آن بزرگواران نیز تقدیر نمودند. وی طبق اساس نامۀ مرکز معاون مرکز جهرم شناسی را نیز معرفی نمودند و سایت اینترنتی مرکز نیز معرفی شد. و خبر از رونمایی از کتاب « جهرم در پویۀ تاریخ» اثر ایران شناس و فارس شناس برجسته دکتر جمشید صداقت کیش در روز پنج شنبه هفته آینده 9/10/89 به همت و توسط مرکز جهرم شناسی و با حضور رئیس بنیاد فارس شناسی و رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس جناب آقای دکتر علی اکبر صفی پور دادند.

و همین طور رونمایی از کتاب ارزشمند« فرهنگ فارسی جهرم» (که زیر چاپ است ) و تجلیل از نیم قرن خدمت خالصانه و تدریس استاد عبدالصمد فرزین نیا (عضوی هیأت علمی بازنشسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم، و مدرس مراکز آموزشی و دانشگاه های جهرم ) را در دستور کار خود قرار دادند.

سپس استاد عبدالصمد فرزین نیا عضو هیأت مؤسس مرکز، گزارشی از فعالیت های انجام دادۀ خود دربارۀ جهرم و کتاب تألیفی خود دادند و از مؤلفان قبلی که درباره جهرم کارکرده اند از جمله استاد طوفان و مرحوم حقایق یاد نمودند. و افزودند انشاء الله این کتاب یک برگ به فرهنگ شهر جهرم افزوده شود.

پس از آن معاون مرکز آقای سید نوید اخلاقی، اساس نامۀ مرکز را قرائت نمودند و اعضاء به نظر دهی و ارائۀ پیشنهادات جهت تصویب آن پرداختند.

دکتر خلیل خلیلی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، و عضو هیأت مؤسس مرکز که به عنوان دبیر جلسه هیأت مؤسس انتخاب شدند در صحبتی که ارائه دادند و فرمودند: تنها محفلی که همگی با دل نشسته اند و حرکتی زیبا جهت به ثمر نشستن مرکز و دغدغۀ شهرشان دارند اینجاست.

آقای حاج داوود ملکوتی فرماندار شهرستان جهرم، به عنوان رئیس هیأت مؤسس درباره تقسیم بندی و کمیته بندی های مختلف صحبت نمودند.

آقای مجتبی عزت زادگان نیز یکی دیگر از اعضاء هیأت مؤسس، درباره اصلاح وتکمیل اساسنامه و... صحبت نمودند و سؤآلاتی مطرح نمودند که توسط رئیس هیأت مؤسس پاسخ داده شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر لطف الله دژکام، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعۀ جهرم و عضو هیأت مؤسس مرکز نیز، پیرامون ضرورت تشکیل و حمایت از مرکز جهرم شناسی و زنده کردن و احیاء گذشته جهرم صحبت نمودند.

آقای حاج شکر الله جهان مهین جهرمی مدیر بنیاد آیت الله حق شناس و مدیر گروه معارف اسلامی و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم و عضون هیأت مؤسس با ذکر یک روایت درباره نفع رساندن مردم به یکدیگر ابراز امیدواری کردند که این مرکز بتواند خدمتی به شهرستان جهرم بنماید.

آقای دکتر مسعود نادریان جهرمی رئیس مجتمع آموزش عالی جهرم (دانشگاه دولتی جهرم) نیز به عنوان عضو هیأت مؤسس فرمودند: احیاء نام جهرم و شهر جهرم مایه مباهات همگی است. جاذبه های جذب افراد و رضایت مندی زندگی و ارز شهای اصیل جهرم و احیاء و زنده کردن کتاب های گذشته جهرم و بازی های بومی سنتی را خواستار و در دستور کار قرار دادن مرکز شدند. و یکی از راه های شناساندن جهرم و مرکز جهرم شناسی دانستند. و همچنین خواستار تشکیل انواع کمیته ها و راه های عملی از جمله کمیته صنایع دستی شدند. و اشاره ای نیز به برپایی همایش انقلاب جهرم که ریاست آن همایش را بر عهده دارند نمودند.

آقای دکتر ناصر کرمی، مؤلف کتاب جهرم و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم و عضو هیأت مؤسس مرکز نیز گزارشی از فعالیت های انجام داده درباره جهرم و پیشنهاد تأسیس مؤسسات این چنینی و مرتبط با جهرم که مرتبط با تخصص تحصیلی خودشان بود دادند و همچون دیگر اعضاء به چشم انداز آینده جهرم نظر داشتند.

آخرین سخنران جلسه نیز آقای چنگیز آزادیخواه رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم و عضو هیأت مؤسس مرکز بودند که خواستار شناساندن ابعاد مختلف جهرم به خصوص به نسل جوان و نوپا و دانش آموزان جهرمی شدند.

جلسه رأس ساعت 11:30 دقیقه صبح با ذکر صلوات بر محمد وآل محمد(ص) اتمام پذیرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

آخرین به روز رسانی در شنبه 18 دی 1389 ساعت 16:14

آخرین اخبار

RSS سایت

شهیدان اشراق جهرمی