گزارش و تصاویر جلسه آغار به کار مرکز جهرم شناسی و رونمایی از کتاب جهرم در پویه تاریخ
چاپ PDF

يكشنبه 12 دی 1389 ساعت 12:10 administrator

 

 

با حضور مسئولین شهرستان جهرم و مسئولین استان فارس مرکز جهرم شناسی با رونمایی از کتاب «جهرم در پویه تاریخ» رسماً آغاز به کار مجدد نمود.

طی مراسمی در صبح روز پنج شنبه رأس ساعت 9 صبح در سالن شهید رحمانیان شهرداری جهرم با حضور مسئولین شهرستان جهرم و مردم و شاعران و هنرمندان و اساتید دانشگاه مرکز جهرم شناسی رسما آغاز به کار نمود.

در حالی که سالن دو  طبقه ی شهرداری پر از جمعیت بود و تعدادی از افراد با نبود جا در سالن ایستاده بودند. با حضور فرماندار شهرستان جهرم، شهردار جهرم، اعضای شورای اسلامی شهر جهرم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم، رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان جهرم، رؤسای دانشگاههای جهرم، رؤسای دیگر ادارات جهرم، اساتید حوزه و دانشگاه، فرهنگیان، دانشجویان، هنرمندان، شاعران و مردم جهرم و رئیس بنیاد فارس شناسی و مدیر کتابخانه ملی استان فارس و عضو شورای عالی دانشنامه خلیج فارس  مرکز جهرم شناسی رسما آغاز به کار نمود.

فرماندار جهرم با گرامیداشت سالروز 9 دی از جدیت و اراده و تلاش همه مردم و مسئولین شهرستان جهرم در مورد فعالیت این مرکز خبر داد و اظهار امیدواری کرد مرکز جهرم شناسی بتواند مرکزی برای شناسایی و معرفی جهرم باشد و خواستار یاری کردن مسئولان و مردم به مرکز جهرم شناسی شد.

داوود ملکوتی، از رهبران دینی جهرم حضرت آیت الله العظمی حاج سید عبدالحسین نجفی لاری جهرمی و آیت الله حاج سید ابراهیم حق شناس جهرمی و آیت الله حاج سید حسین آیت اللهی تجلیل و تکریم نمود.

مهندس علیرضا صحرائیان، شهردار جهرم نیز در سخنانی با اشاره به تاریخ پر افتخار جهرم، ویژگی های شهر دارالمؤمنین جهرم را ذکر نمود و آغاز به کار مجدد مرکز را تبریک گفت.

ایران شناس و فارس شناس برتر استان فارس و مؤلف کتاب «جهرم در پویه تاریخ» با تجلیل و تقدیر از راه اندازی مجدد مرکز جهرم شناسی و ابراز خرسندی از معرفی مدیر مرکز که خود یک جهرم شناس است، پیشنهاد تأسیس کتابخانه تخصصی جهرم شناسی را داد و درباره دوران 18 ساله ی تألیف و پژوهش و تدوین و چاپ کتاب تألیفی خود گزارش داد.

دکتر علی اکبر صفی پور، رئیس بنیاد فارس شناسی و مدیر مرکز اسناد کتابخانه ملی استان فارس راه اندازی دوباره مرکز جهرم شناسی همزمان با رونمایی کتاب «جهرم در پویه تاریخ» را به فال نیک گرفت و مرکز جهرم شناسی را سازمان و نهادی مردم نهاد و غیر دولتی عنوان نمود و عنوان کرد این مرکز با حمایت و به پیشنهاد مسئولین شهرستان جهرم و در اسرع وقت آغاز به کار نمود و نتیجه آن مراسم باشکوه امروز است و راه اندازی این مرکز را منبعی معتبر برای استفاده مردم دانست.

در ابتدای این مراسم، مجید رضا جهان مهین سرپرست مرکز جهرم شناسی با قرائت دو بیتی

دم دروازه  جهرم  نوشته              خدا تخم بدی اینجا نکشته

همه خوبندوبامهرومحبت              برای خوب ها اینجا بهشته

 ضمن خوش آمد گویی به میهمانان و حضار و همشهریان جهرمی گزارشی از فعالیت ها و جلسات هیأت امناء و هیأت مدیره ی مرکز ارائه نمود و از تمامی کسانی که در راه اندازی مرکز نقش داشتند به خصوص نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه جهرم و نماینده مردم شریف شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان جهرم و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جهرم و رووسای دانشگاه های جهرم و همچنین افرادی که در مورد جهرم و شخصیت های جهرم مطلب نوشته و کار کرده اند تشکر و قدرانی نمود از جمله یاد شادروان استاد جلال طوفان، شادروان حسین حقایق جهرمی، دکتر محمد کریم اشراق ساکن کشور هلند ،استاد حاج محمد اسفندیاری مشغول تحصیلات  تکمیلی در هند ،آیت الله  علی کریمی جهرمی ساکن قم ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ بهاء  الدین شفیعی ساکن شیراز و  دکتر ناصر کرمی را گرامی داشت و از آنان تجلیل نمود .

وی گفت امروز جهرم و جهرمی ها به خاطر رونمایی از شصت و هشتمین کتاب ارزشمند ایران شناس و فارس شناس برجسته، دکتر صداقت کیش با عنوان «جهرم در پویه تاریخ» بر خود می بالند و افتخار می کنند. مدیر مرکز جهرم شناسی همچنین رونمایی از کتاب زیر چاپ «فرهنگ فارسی جهرم» و نیم قرن خدمت و تدریس مولف کتاب آقای دکتر عبدالصمد فرزین نیا عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم و مدرس  مراکز آموزشی و آموزش عالی جهرم در آینده نزدیک خبر داد.

مجید رضا جهان مهین همکاری مردم جهرم و مسئولین شهرستان در به انجام رسیدن فعالیت های آینده مرکز را خواستار شد. شایان ذکر است در پایان این مراسم فرماندار شهرستان جهرم، به نمایندگی از جهرمی ها، به دکتر جمشید صداقت کیش مؤلف کتاب «جهرم در پویه تاریخ» و حجت الاسلام و المسلمین حاج غلامعلی مهربان به دکترعلی اکبر صفی پور، رئیس بنیاد فارس شناسی لوح سپاس اهدا نمودند و لوح ابلاغ سرپرست مرکز جهرم شناسی قرائت و توسط رئیس بنیاد فارس شناسی به آقای مجید رضا جهان مهین داده شد.

شایان ذکر است قبل از آغاز مراسم در ساعت 8:45 سرپرست مرکز  جهرم شناسی به همراه منتخبینی از مردم جهرم و مسوولان جهرم به پیشباز  ریاست بنیاد فارس شناسی و دیگر میهمانان به میدان ورودی شهر جهرم (میدان شهید چمران) رفتند.

 

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 14 دی 1389 ساعت 18:13

آخرین اخبار

RSS سایت

شهیدان اشراق جهرمی